Mała czarna w sportowym wydaniu – czy to może się udać?

Czy mała czarna kojarzy ci się z elegancją? To kojarzy ci się dobrze! Ale musisz wiedzieć, że taka sukienka jest na tyle uniwersalna, że możesz pokusić się o zestawienie jej z innymi elementami garderoby, nawet o sportowym charakterze. Dowiedz się, jak mała czarna powinna prezentować się w sportowym wydaniu.

Być może należysz do tych kobiet, które na co dzień stawiają na styl sportowy. Ten styl jest bardzo popularny, a to dlatego, że jest wygodny. Ale czy koniecznie musisz za każdym razem sięgać po spodnie? Okazuje się, że nie. Nawet mała czarna (czyli popularna sukienka, którą najczęściej wybieramy, aby prezentować się elegancko) może być bazą do stworzenia sportowej kreacji. W tym przypadku wiele zależy od dodatków.

Mała czarna i sportowy styl

Z pewnością masz świadomość tego, że pod terminem „mała czarna” kryją się różne sukienki. Jeżeli chcesz wykorzystać swoją, aby stworzyć ciekawą sportową stylizację, to najlepiej zrobisz, wybierając model z długimi rękawami (ewentualnie rękawami 3/4) i niezbyt dużym dekoltem. Ważne też, aby sukienka była gładka – pozbawiona cekinów czy koronek. Taki krój najlepiej będzie się prezentować w sportowym wydaniu.

Dodatki – jakie wybrać?

Tradycyjnie do małej czarnej zakłada się szpilki, dobiera elegancką biżuterię i np. kopertówkę. W sportowej wersji sprawa wygląda nieco inaczej.

Z powodzeniem możesz założyć sportowe buty lub balerinki. To jednak nie zawsze wystarczy – warto, abyś sięgnęła po kurtkę. Dobrym wyborem będzie kurtka jeansowa, możesz też wybrać kurtkę w stylu bomber jacket.

Decydując się na małą czarną w sportowym wydaniu, nie musisz jednak rezygnować z biżuterii – pasować będzie niemal każda. Jeżeli chodzi o torebkę, to z powodzeniem możesz sięgnąć np. po listonoszkę.

Kiedy postawić na małą czarną w sportowym wydaniu?

Na co dzień ubierasz się elegancko? Zatem z pewnością masz w szafie małą czarną. Okazją, aby wypróbować jej sportową odsłonę, jest choćby piątkowe spotkanie ze znajomymi. Również wybierając się na zakupy, z powodzeniem możesz ubrać się w taką stylizację – będzie ci wygodnie.

Małą czarną w sportowym wydaniu możesz założyć zawsze wtedy, gdy nie musisz ubierać się wyjątkowo elegancko – może ona być alternatywą dla spodni i bluzki. Abyś jednak prezentowała się dobrze, pamiętaj o dodatkach.

Szukasz kurtki-bomberki? Zależy ci przy tym na jakości materiału, z którego została ona uszyta? W takim razie zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszym sklepie – mamy bomberki, które będziesz mogła nosić również do małej czarnej. Zajrzyj tutaj: https://sigini.pl/28-kurtki.