Co ubrać na przyjęcie rodzinne w Wielkanoc

Wielkanoc to święto ruchome. Czasem wypada na początku marca, a czasem dopiero pod koniec kwietnia. W 2017 r. Wielkanoc przypada na kwiecień. To dobra wiadomość dla ciebie, jeżeli na tę okazję chcę przygotować wiosenną stylizację – będzie ku temu okazja.

Dzięki temu, że Wielkanoc wypada w tym roku pod koniec kwietnia, jest wielka szansa, że za oknem będzie świeciło słońce i będzie ciepło. To oznacza, że z powodzeniem możesz już dziś pomyśleć nad wiosenną kreacją, w której zaprezentujesz się najbliższym.

Lepiej będzie wybrać oficjalny strój czy może raczej luźną kreację? Zobacz, co proponujemy.

Sukienka? To dobry pomysł!

W twojej szafie z pewnością nie brakuje sukienek. Po takie najchętniej sięgasz wiosenną i letnią porą? Wielkanoc to dobry czas, aby zrobić przegląd sukienek i wybrać jedną z ulubionych. Wybierając się na nabożeństwo wystarczy, że założysz marynarkę i dobierzesz odpowiedni szal. Jeżeli na samą marynarkę będzie jeszcze za chłodno, zawsze możesz założyć wiosenny płaszcz.

Gdy mowa o sukience, to dobrze zrobisz, jeżeli postawisz na letnie kolory. Jasna zieleń to idealne rozwiązanie na ten wyjątkowy czas. Pamiętaj, że materiał, z którego uszyto sukienkę wcale nie musi być jednolitego koloru. Delikatny, kwiatowy wzór również będzie się świetnie prezentował.

W planach spotkanie rodzinne? Postaw na ponadczasową klasykę

Jeżeli w święta spotkasz się z dalszą rodziną, to może warto postawić na ponadczasową klasykę? Nie masz ochoty na sukienkę? Wybierz zatem taką stylizację, w której znajdą się spodnie i żakiet. Świetnym pomysłem będą spodnie w białym lub łososiowym kolorze.

Wymienione wyżej kolory idealnie pasują wiosenną porą. Do spodni w takim kolorze powinnaś dobrać żakiet i bluzkę w jasnych kolorach. Wówczas całość będzie wyglądała bardzo elegancko. Co więcej, pastele od wielu lat są bardzo modne i w ich przypadku trudno o modową wpadkę.

O tym pamiętaj

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który najczęściej spędzamy z najbliższymi. Mimo że powinnaś wyglądać elegancko, nie powinnaś rezygnować z wygody. Wybierz takie ubrania, w których czujesz się komfortowo, chyba że masz w planach przebranie się tuż po świątecznym śniadaniu.

Mimo że Wielkanoc przypada w tym roku w miesiącu, w którym powinniśmy cieszyć się pierwszymi ciepłymi dniami, to jednak nie możesz wykluczyć, że będzie chłodno. Jeżeli nie chcesz złapać przeziębienia, to pamiętaj, aby dostosować swój strój do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

A jakie Ty masz pomysły, gdy mowa o kreacjach z myślą o Wielkanocy? Czy już zastanawiałaś się, co założysz?