Jak ukryć zbędne kilogramy za pomocą bielizny i ubrań?

Zanim zakupisz ubranie, przymierzasz je? Z pewnością zauważyłaś, że niektóre rzeczy skutecznie pomagają zatuszować nadprogramowe kilogramy. Dowiedz się, jak dobierać kreacje, aby wyglądać szczuplej.

Mankamenty sylwetki możesz zatuszować za pomocą dobrze dobranych ubrań. Z pewnością zauważyłaś, że w niektórych kreacjach wyglądasz zdecydowanie lepiej niż w innych. Od czego to zależy? Poza krojem, znaczenie mają również kolory ubrań, które zakładasz.

Chcesz odjąć sobie kilka kilogramów? Masz problem z zapięciem spodni? Jeżeli ćwiczysz, to po pewnym czasie z pewnością zauważysz rezultaty swojego wysiłku. Pamiętaj jednak, że możesz nieznacznie poprawić wygląd sylwetki, zakładając odpowiednie stroje.

Bielizna korygująca – wygodna i elegancka

Być może mylnie zakładasz, że bielizna korygująca nie może być elegancka. Jest zupełnie inaczej – taka bielizna spłaszczy brzuch i skoryguje tzw. „boczki”. Ponieważ jest bardzo dopasowana, to jest niewidoczna pod ubraniem, i to niezależnie od tego, co założysz – sukienkę, spodnie czy też dopasowany kostium. Co więcej, producenci takiej bielizny zwracają uwagę nie tylko na materiał, lecz także wykończenie, gdyż wiedzą, że na ten aspekt zwraca uwagę wiele kobiet.

Jeżeli chcesz ukryć zbędne kilogramy, to bielizna korygująca powinna być pierwszą pozycją na twojej liście. Dzięki posiadaniu takiej, poczujesz się pewniej wówczas, gdy będziesz tego potrzebować.

Bluzka, koszula? Koniecznie z dekoltem

Wzrok od nadprogramowych kilogramów możesz odwrócić, decydując się na odzież z dekoltem. Może to być zarówno bluzka, jak i sukienka, ważne jednak, aby dekolt nie był zbyt duży. Tu powinnaś wykazać się rozsądkiem i dostosować kreację do okoliczności.

Zakładając np. koszulę z dekoltem, poczujesz się również kobieco i seksownie. To świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz być właśnie tak odbierana i jednocześnie zależy ci na ukryciu krągłości.

Pomogą również odpowiednie… buty

Jeżeli nie jesteś osobą wysoką, a masz kilka kilogramów za dużo, to dobrze zrobisz, jeżeli sięgniesz np. po czółenka na obcasie. Musisz przy tym wiedzieć, że obcas powinien być dość wysoki. Dlaczego? Bo w taki sposób poprawić optycznie proporcje między wzrostem a wagę. W efekcie będziesz wyglądać atrakcyjniej.

Dobierając buty do kreacji, powinnaś wykazać się wyczuciem, jeżeli chodzi o wysokości obcasa. Zbyt wysoki obcas spowoduje, że zamiast prezentować się naprawdę dobrze, osiągniesz odwrotny efekt.

Wykorzystaj siłę biżuterii

Również biżuteria może być twoim sprzymierzeńcem w ukryciu zbędnych kilogramów. W tym celu wykorzystaj np. duże korale lub kolczyki – nie decyduj się na drobną i delikatną biżuterię, bo taka po prostu nie będzie widoczna.

A czy Ty masz jeszcze jakieś wypróbowane sposoby, aby zatuszować mankamenty sylwetki?