Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Ponieważ nasze samopoczucie się poprawia, chcemy to wyrazić również poprzez strój. Warto zapoznać się z trendami, które będą obowiązywały wiosną 2017 roku.

Jak można się spodziewać, trendy na wiosnę 2017 będą bardzo zróżnicowane. W stylizacjach nie będzie jednak brakować głębokiego i intensywnego koloru. W końcu wiosna to czas, gdy chcemy porzucić wreszcie szarości i czernie, a postawić na paletę kolorów. O jakie materiały wzbogacić swoją szafę? Na jakie kolory powinnaś postawić?

Latynoskie klimaty – co proponują projektanci?

Kuba to kraj dość tajemniczy, którym ostatnio zainteresowali się projektanci. W ubraniach inspirowanych tym regionem przeważają błękity, teale, pomarańcze, czerwienie, wiśniowe róże i kolor jałowcowy. Zdecydowanie więc na brak kolorów nie będzie można narzekać. Materiały, z jakich takie ubrania są szyte to przede wszystkie:

  • koronka,
  • tafta,
  • szyfon,
  • plecionki z juty.

W zaproponowanych stylizacjach nie brakuje również finezyjnych dodatków i akcentów dekoracyjnych, takich jak piętrzone falbanki, sukienki z odkrytymi ramionami czy głębokie dekolty serki.

Coś dla oczekujących więcej

Great Expectations to zdecydowanie jeden z najbardziej romantycznych motywów, jaki będzie obowiązywał w nadchodzącym sezonie wiosennym i letnim. Królować będą róże, płatkowy zmrożony róż i dzwonkowy róż, a więc wszystko w delikatnych, subtelnych odcieniach jednego z najbardziej romantycznych kwiatów.

Jeżeli chodzi o materiały, to ubrania będą wykonane z przejrzystej siatki, organzy w kropeczki, koronki i żakardu. Warto w swojej szafie mieć topy z odkrytymi ramionami, falbaniaste sukienki i spódniczki w kształcie litery A, dopasowane do siebie komplety oraz szerokie opaśnice.

Prairie Rose w stylu boho

Dziewczęca lekkość w modzie? Ten motyw został dostosowany do potrzeb młodego pokolenia, choć w pewnych elementach nawiązuje do dawnego stylu boho. Młode dziewczyny wreszcie będą mogły poczuć się kobieco. Będą wyglądały, jak ich koleżanki z prowincji, które ubierają się lekko i zwiewnie. W motywie tym powróci nawiązanie do westernów. Niezbyt nachalne, ale jednak.

Przeważającymi kolorami będą odcienie różu, kolory kwiatu barwinka, papryczki chilli, biszkoptowego różu i zielonego bluszczu. W twojej szafie nie może zabraknąć halkowych sukienek, folkowych spódnic, topów z odkrytym brzuchem, bluzek z karbowanymi dekoltami, a także spódnic A-line.

Wiosna i lato? Pamiętaj, że to ciepły okres – warto postawić na szafę pełną lekkich, przewiewnych materiałów i radosnych kolorów. Korzystając z powyższych wskazówek, w twojej garderobie zagoszczą wyjątkowo dziewczęce stylizacje.