Jak łączyć kolory ubrań z dodatkami? 3 wskazówki, o których powinnaś pamiętać

Mówi się, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Możesz mieć w szafie najmodniejsze ubrania danego sezonu, ale jeżeli nie będziesz wiedzieć, jak łączyć kolory ubrań z dodatkami, to twoje stylizacje nie będą spójne.

Dodatki to bez wątpienia przysłowiowa kropka nad „i”, gdy mowa o stylizacjach. W twojej szafie z pewnością nie brakuje dodatków. Poza butami, których my – kobiety – mamy zawsze za mało, mowa również o torebkach, biżuterii, apaszkach, paskach czy nakryciach głowy.

Chcesz przygotować oszałamiającą stylizację i zastanawiasz się, jak łączyć kolory ubrań z dodatkami? Wcale nie musisz wybierać się do stylistyki – wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma wskazówkami, które znajdziesz niżej.

Baw się odcieniami jednego koloru

Jeżeli nie czujesz się pewnie, przygotowując stylizacje, dobrze zrobisz, poruszając się w obrębie jednego koloru, ale wybierając różne jego odcienie. W ten sposób trudno popełnić modowe faux pas, możesz być przy tym pewna, że będziesz się prezentować nienagannie.

Gdy opanujesz sztukę łączenia odcieni, z pewnością będziesz miała ochotę eksperymentować. Wówczas też możesz przejść do zestawienia kolorów, biorąc pod uwagę ich temperaturę.

Temperatura koloru – co musisz wiedzieć?

Z pewnością słyszałaś, że niektóre kolory, np. czerwony, pomarańczowy czy brązowy określa się mianem kolorów „ciepłych”, inne zaś to barwy „zimne” (np. niebieski, fiolet czy róż). Jedna z najważniejszych zasad łączenia ubrań z dodatkami polega na tym, że barwy należy łączyć wyłącznie w obrębie kolorów „ciepłych” lub „zimnych”. Oznacza to, że poprawne będzie zestawienie np. czerwonej sukienki z brązowymi butami.

Co z kolorem czarnymi i białym? Te uchodzą za neutralne – pasują w każdym zestawieniu.

Gdy szukasz pewnych zestawień kolorystycznych

Eksperymentowanie z kolorami to doskonały sposób, aby stworzyć niepowtarzalne stylizacje. W ten sposób możesz zaskoczyć znajomych. Bywa jednak, że nie mamy na to czasu lub po prostu musimy prezentować się elegancko. W takich sytuacjach warto postawić na pewne zestawienia kolorystyczne.

Granat? Ubrania i dodatki w tym kolorze śmiało możesz założyć, przygotowując się do wyjścia do pracy. Podobnie jest z kolorem beżowym, który uchodzi za elegancki. To pewniki, na które powinnaś postawić, gdy szukasz po prostu elegancji.

Masz czas? Eksperymentuj

Reguły w świecie mody nie zmieniają się co chwilę, ale projektanci nieustannie eksperymentują z kolorami i łączeniem dodatków. Jeżeli masz czas i przede wszystkim jesteś odważna, czas zacząć bawić się barwami ubrań i akcesoriów. W ten sposób możesz przełamać rutynę i pokazać się z innej niż dotychczas strony.

Poszukujesz inspiracji w zakresie łączenia kolorów ubrań i akcesoriów? Oto przykładowa stylizacja, którą z powodzeniem możesz założyć do pracy:

Dobór kolorów